Wspominając erę War-Polu
Dodane przez narvi dnia Listopad 02 2008 11:24:03
Na portalu Moja Ostrołęka pojawiło się niedawno War-Polciekawe zestawienie ostatnich kilku sezonów (możecie je znaleźć TUTAJ). Tymczasem my przygotowaliśmy dla was kolejny łyczek historii najnowszej. Tym razem przypominamy "Epokę" bądź "Erę" War-Polu.

Prezentujemy wam dorobek meczowy i bramkowy wszystkich zawodników, którzy w tym czasie przewinęli się przez kadrę Narwi, począwszy od Łukasza Bałazego, a na Marku Zysku skończywszy.

Zestawienie dostępne po wejściu w treść newsa .

Rozszerzona zawartość newsa
War-Pol Narew Ostrołęka istniała ponad dwa lata. Powstała w lipcu 2004 roku, kiedy upadającą drużynę Narwi przejął Roman Wargulewski, współwłaściciel firmy War-Pol s.j. z Olszewa-Borek. Salon Meblowy War-Pol stał się nominalnym sponsorem klubu, a pieniądze pozyskane w ten sposób pozwoliły na sprowadzenie do Ostrołęki znanych trenerów (z byłym selekcjonerem kadry Polski, Wojciechem Łazarkiem na czele), ściągnięcie do klubu uznanych w regionie zawodników, czy pojawienie się pierwszych w historii Narwi obcokrajowców.

Wiele mówiono o Romanie Wargulewskim i o War-Polu. Czasami chwalono, czasami karcono. Niektóre słowa krytyki były słuszne, ale bardzo często zapominano, że gdyby nie pomoc firmy Wargulwskiego, to piłkarskim kibicom w Ostrołęce pozostało by tylko oglądanie meczów Korony HiD. Dzięki wkładowi urodzonego w Myszyńcu przedsiębiorcy Narew nie tylko przetrwała, ale miała swoje pięć minut w ogólnopolskich mediach. Owszem, nie wszystkie decyzje personalne były słuszne. Były też pieniądze wyrzucone w błoto. Nigdy wcześniej jednak o ostrołęckim klubie nie było tak głośno, jak w epoce War-Polu. O tym trzeba pamiętać.

Początek epoki War-Polu to jeszcze trwające najlepsze czasy ostrołęckich kibiców.

Poniżej prezentuję statystykę ligową piłkarzy, który grali w czasach War-Pol Narwi. Najwięcej razy wystąpił w klubie Wargulewskiego Arkadiusz Pyskło, który ma na koncie 81 meczów ligowych (a było też sporo pucharowych). On też jest najskuteczniejszym strzelcem tych lat – zdobył 26 bramek. Daje to średnio bramkę co trzy mecze.

Trenerami w tym czasie byli: Krzysztof Etmanowicz, Bogusław Oblewski, Wojciech Łazarek, Janusz Czapski i Waldemar Marczak, ponownie Krzysztof Etmanowicz (krótko) i ponownie Janusz Czapski.

War-Pol 1
War-Pol 2

P.S. Wyniki z tych czasów możecie znaleźć na www.90minut.pl, natomiast składy z poszczególnych meczów pojawią się niebawem na naszej stronie ;)
narvi