Narew Ostrołęka Plus - Oficjalna Strona Kibiców
 
Nawigacja
===NAREW===
O klubie
Trener
Kadra
Terminarz - Jesień '10

===MŁODZIEŻ===
Juniorzy '93
Juniorzy
Trampkarze
Trampkarze '96
Orliki

===HISTORIA===
Ostrołęckie drużyny...
Kronika Piłki w O-ce
SEZONY: 1962-2010
Trofea
POCZET TRENERÓW
Byli piłkarze
Piłkarskie Rodziny
Legia Cudzoziemska
War-Pol Narew
Sezon 2000/01
Sezon 2001/02
Sezon 2002/03
Sezon 2003/04

===KIBICE===
Kibice
Relacje kibicowskie
Wspomnienia
Zgody
Narwiański Styl
Śpiewnik
Tapety

===TURNIEJE===
I Turniej Kibiców Narwi
II Turniej Kibiców Narwi
III Turniej Kibiców Narwi

===STRONA===
Strona Główna
Redakcja
Wywiady
Galeria
VIDEO
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Polecamy
internetowi napinacze

Agencja Reklamowa, Jak sprzedać reklamę , dom reklamy

90minut.pl

Legia Live

Turbina Ostrołęka

Fryzjer Boys Ostrołęka

Pekpol Ostrołęka

Nike Ostrołęka

Mazur Karczew

Świt Baranowo

Rzekunianka Rzekuń

Legionovia Legionowo - nieoficjalna strona

Maza

Orz GoworowoNOSiR Świt '93 NDM

 

Nasz Button:
Narew Plus

Agencja Reklamowa, Jak sprzedać reklamę , dom reklamy
Legia Cudzoziemska
Tuż po przejęciu umierającej Narwi przez firmę Niebiesko-Czerwona Legia CudzoziemskaWar-Pol s.j. w wakacje 2004 roku miało miejsce wydarzenie historyczne. W drużynie Narwi pierwszy raz w długiej historii klubu mecz rozegrał obcokrajowiec. Był to sympatyczny Kameruńczyk, Jean Black Ngody. Popularny Jasiek przecierał szlaki, którymi podążali coraz liczniej inni piłkarze. Postanowiliśmy przypomnieć Wam piłkarzy i kopaczy spoza Rzeczypospolitej, którzy mieli przyjemność występować w niebiesko-czerwonych barwach...

Oto i oni, ułożeni chronologicznie, według czasu, w którym pojawili się w Narwi.


1. JEAN BLACK NGODY
(Kamerun, ur. 1978) pomocnik/napastnik, pseud. "Jasiek".
* 2004/05 Narew 29/5

Jasiek pojawił się w Narwi na początku "panowania" Romana Wargulewskiego, czyli w wakacje 2004 roku. Od razu zrobiło się o nim głośno. Zresztą były powody - już w drugiej minucie swojego pierwszego meczu sparingowego w barwach Narwi Ngody trafił z rzutu wolnego dla Narwi. Z afrykańskimi piłkarzami tak to już niestety bywa (oczywiście zdarzają się wyjątki), że mają ochotę do gry do momentu podpisania umowy z klubem. Potem J.B.Ngodynagle ich umiejętności maleją, a im odechciewa się wszystkiego. Ngody to doskonały przykład takiego piłkarza. Do Narwi trafił z Zorzy Dobrzany i wytrzymał cały sezon, wpisując się nawet na listę strzelców w meczach z rezerwami Polonii, Nadnarwianką, Kasztelanem, znowu z Polonią i wreszcie z Olimpią. Do historii jednak trafił jako ten pierwszy! Po odejściu z naszego klubu (w ciekawych okolicznościach), sympatyczny Kameruńczyk rozpoczął zwiedzanie świata - był w Malezji, Anglii i Walii. Ma za sobą genialną rundę jesienną w 1 lidze walijskiej.

2. IKEMEFUNA OZUAH "SUDY"
(Nigeria, ur. 1981) obrońca
* 2004/05 Narew 11/1 (w)
* 2005/06 Narew 33/8
* 2006/07 Narew 14/1 (j)


SudyKolejny afrykański nabytek naszego klubu to już dużo bardziej przemyślany zakup. Ikemefuna Ozuah , czyli po prostu Sudy, był gigantycznym stoperem, któremu udało się wygrać kilka spotkań dla Narwi. Sudy technicznie nie zachwycał, bo i jak osoba o wzroście koszykarza może być gibka? Warunki fizyczne Nigeryjczyka pozwoliły jednak na zdobycie 10 bramek ligowych (w 58 meczach) dla ostrołęckiej drużyny. Doskonale współpracowali z równie gigantycznym Rafałem Chmielewskim. Jeśli akurat nie miażdżyli obrońców przeciwnika po rzucie rożnym, to robił to sam Sudy po wyrzucie z autu (kapitalnie wykonywanym nota bene) Chmiela. Piłkarz z pierwszoligową przeszłością odszedł do trzecioligowego Mazowsza Grójec

3. SUNDAY IKECHUKWU EKWUEME
(Nigeria, ur. 1980) pomocnik
* 2005/06 Narew 11/0 (j)

Sunday... Nasz "niedzielny" zawodnik to członek piłkarskiej familii Ekwueme, której najbardziej znanym przedstawicielem jest Emmanuel - Mistrz Polski z Polonią Warszawa. Sunday, jego jedyny starszy brat, jest natomiast prezesem klubu Ekwueme United, który (tak w skrócie) zajmuje się szkoleniem i promowaniem nigeryjskiej młodzieży i wysyłaniem jej do Polski ;) Zapewne Sunday jest dobrym prezesem. Jest też dobrym katolikiem i sympatycznym człowiekiem. Niestety nie jest dobrym piłkarzem. Jego umiejętności były zbyt małe, by wywalczyć sobie miejsce na stałe w składzie łazarkowskiej Narwi. Ostatnio piłkarz ten występował na obronie w PKS Radość Warszawa. Kibicom mogła podobać się jego determinacja, kiedy z całego serca chciał strzelać rzut karny w meczu z Mazurem Karczew. Karne to sprawa Tomka Sadłowskiego, więc Sunday musiał się podporządkować, ale mecz z Karczewem i tak był najlepszym jego występem w MZKS-ie.

4. JULIUS BABATUNDE OJEAGBASE
(Nigeria, ur. 1983) napastnik, pseud. "Julek"
* 2005/06 Narew 15/4 (w)

Julius, a w zasadzie Julius Ojeagbasa Babatunde przybył do Polski prosto z Czarnego Lądu i nie wiadomo nic a nic o jego karierze w Afryce. Zbyt wielu klubów zapewne nie miał, gdyż w momencie przybycia do Ostrołęki miał 23 lata. To, że trafił akurat do Narwi, to wielki zbieg okoliczności, a ogromną cegłę dołożył do tego jeden z redaktorów naszej strony :) Julek grał dosyć dziwnie. Czasami wydawało się, że ma ogromny talent, a czasami, że po raz pierwszy gra w piłkę. Ogólnie wiosną 2006 roku strzelił cztery bramki (Szydłowianka, Legionovia, Delta i Gwardia W.), za mało by zostać w składzie. Pojechał na testy do Legionowa (gol w sparingu z Huraganem Wołomin), lecz tamtejszy klub nie miał wystarczających funduszy, by związać go ze sobą umową. Wreszcie trafił do Gwardii Koszalin. Tam szło mu nie najgorzej i w klasie okręgowej (V poziom ligowy) był nawet najlepszym strzelcem Gwardyjki. Potem słuch o nim zaginął.

5. ALEKSANDR BAZIEJ
(Białoruś, 1986) pomocnik, "Saszka"
* 2006/07 Narew (w) 16/1
* 2007/08 Narew - jesienią 15/0
; ciągle gra

Sasza BaziejSasza trafił do Narwi wiosną 2007 razem z Siergiejem Mozołem. Przyciągnął ich do nas trener Sławomir Stanisławski z Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Tam z kolei trafili z białoruskich pierwszo- i drugoligowych klubów.
W przeciwieństwie do reszty swoich rodaków od razu poradził sobie w Narwi. Często zamiast na pomocy występował i dalej występuje na boku obrony. Solidny, ambitny piłkarz, który jeszcze sporo może osiągnąć. W zimę Sasza kuszony był przez trzecioligowy Dolcan Ząbki, zdecydował się jednak zostać w Ostrołęce. W 2007 roku 31 meczów ligowych i jeden gol dla niebiesko-czerwonych (w kwietniu w meczu z Mazurem Karczew).

6. SIERGIEJ MOZOŁ
(Białoruś, ur. 1986) pomocnik/napastnikSiergiej Mozoł
* 2006/07 (w) Narew 15/1

Jak już wyżej pisaliśmy Mozoł został Narwianinem za namową Sławomira Stanisławskiego. W swojej ojczyźnie był bardziej znanym piłkarzem niż Baziej. Zaliczył 8 meczów w tamtejszej I lidze. W Polsce grał jeszcze w Ostrovii i był bardzo chwalony. U nas wiodło mu się różnie, ale na ogół można było na niego liczyć. Zniknął jesienią 2007. Teoretycznie dalej jest piłkarzem Narwi, bo jego karta ciągle jest w klubie. Gdyby kiedyś chciał wrócić do piłki, to Narew czeka ;)

7. ANDRIEJ MASLA
(Białoruś, ur. 1984) napastnik
* 2006/07 (w) Narew 10/0

Masla to największy pechowiec z obcokrajowców, jacy grali w Narwi. Na Białorusi był jednym z solidniejszych drugoligowych strzelców. Wbił też kilka goli w białoruskiej ekstraklasie (22 mecze i 4 bramki). Ostatnim klubem Masli przed przybyciem do Narwi był FK Lida. Najpierw były problemy z zatwierdzeniem go do gry. Gdy to wreszcie się udało Andriej oberwał łokciem w skroń. Z potłuczoną czaszką trafił do szpitala. Zrozumiałe jest więc, że później miał obawy przed grą. Po dziesięciu meczach, w których nie udało mu się ani razu trafić do bramki, wrócił do swej ojczyzny. Znów gra w FK Lida, który w międzyczasie spadł do III ligi. Masla jesienią zdobył minimum cztery bramki (białoruskie źródła w internecie niezwykle rzadko opisują mecze III-ligowe...).

8. TARAS WOŁYNIEC
(Ukraina, ur. 1989) napastnik
* 2006/07 Narew 10/1
* 2007/08 (j) Narew 2/0


Taras WołyniecO Tarasie można by nakręcić film... Rozpoczynałby się przyjazdem młodego wystraszonego chłopaka do obcego kraju na pace ciężarówki. Potem przewijałyby się motywy piłki nożnej, używek, międzynarodowych transakcji handlowych i dyskotek. Cały Taras. Chłopak, który mógłby wiele osiągnąć w piłce, gdyby tylko chciał. Niestety życie w obcym kraju to pokusa za pokusą. Do tego dochodzą jeszcze inne, niezależne od niego sytuacje. Efektem jest 12 meczów i 1 gol w IV lidze, kilka pucharowych i kilka w rezerwach Narwi (wszędzie chociaż z jednym golem). Obecnie Taras gra w Olimpii Zambrów. Przekwalifikowany na obrońcę zdobył gola w debiucie.

9. MAXWELL ELOTA
(Nigeria, ur. 1987) pomocnik
* 2007/08 Narew - jesienią 15/2; ciągle gra

Maxwell ElotaZ tego, co opowiedział nam Maxwell wynika, że pomimo młodego wieku w Nigerii grał już w pierwszej lidze. Potem został zwerbowany do ekipy menedżera Mirosława Skorupskiego i przyjechał do Polski. Pierwszy rok to aklimatyzacja na obcym kontynencie. Maxwell był najlepszym strzelcem Parafialnego Klubu Sportowego Radość Warszawa, złożonego w 90% z Afrykańczyków. Grając w tym klubie zapraszany był na testy do kilku klubów w Polsce. Trafił do Narwi razem z Tomkiem Niedźwieckim. Początek miał wyśmienity. Ostatnio trochę przygasł. Zimą jego pozyskaniem zainteresowana była Jagiellonia. Jeśli wiosną grać będzie tak, jak na początku rundy jesiennej, to odezwą się ponownie...

10. IFEANYI GODSTIME UWADIZU
(Nigeria, ur. 1989) napastnik, pseud. "Ifi"
* 2007/08 Narew - jesienią 17/7; ciągle gra

IfeanyiNajlepszym z dotychczasowych "obcokrajowych" transferów, a być może i transferów Narwi w całej historii najnowszej, to jest w czasach IV-ligowych jest pozyskanie Ifeaniego. To najmłodszy z wszystkich niebiesko-czerwonych strainierich. Podobnie jak Maxwell ostatnio grał w PKS Radość. W Nigerii udało mu się jednak zaistnieć zaledwie w III lidze. Jego przygoda z Narwią to pasmo sukcesów. Ale aż ciarki przechodzą, gdy dowiemy się, że Narew wcale nie chciała Ifiego. Trafił do nas, bo taka była umowa o pozyskaniu Maxwella - dostaniemy go tylko, jeśli weźmiemy Ifiego "w pakiecie"... Pan Bóg nad nami czuwa... Nad Ifeanim też, toteż sympatyczny Nigeryjczyk każdego gola dedykuje Panu. Popisy jego umiejętności to mecze z Mławą i Ursusem jesienią. Chcemy więcej!


Być może już niebawem zobaczymy na Witosa kolejnego obcokrajowca - Obiego Darlingtona. Może tak, może nie... Wielu było takich, którym brakło jednego kroczka od gry w Narwi. Przypomnimy tylko Mosesa Molongo, Toniego Chukwuemekę i Fayosę, Paula Ofolete... Zobaczymy jak to będzie z Darlingtonem. Jeśli mamy zatrudniać obcokrajowców, to niech będą wyraźnie lepsi od naszej młodzieży. Oby więc był podobny do Ifiego i Maxwella!

narvi
03.04.2008

Komentarze
Narew14 dnia lipiec 05 2010 21:38:30
zrubcie nowo legie cudzoziemsko w dziale

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Panel reklamowy
Reklama
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sparingi / Transfery
Sparingi
17.07
Bug Wyszków
0:0
21.07
MKS Przasnysz
2:1
21.07
Iskra Krasne
3:0
24.07
Legionovia
1:2
07.08
Warmia Grajewo
0:0

 

Transfery

Przychodzą: M.N.Jaiyesimi (Polonia ME Warszawa), D.Iwanowski (OKS 1945 Olsztyn), A.Kamiński (NK Krško/Słowenia), M.Ostaszewski (Korona HiD Ostrołęka; wyp. do 31.12.2010), M.Parszewski (Nadnarwianka Pułtusk), M.Truszkowski (powrót po zawieszeniu), A.Pyskło (powrót).

Odchodzą: M.Milewski (wypoż. do Korony HiD) D.Wargulewski. Mat.Kaliszewski, B.Kaczyński (Korona HiD Ostrołęka), P.Kuzia (Świt Baranowo), Mat.Kaliszewski (Korona HiD), M.Grabowski (kontuzja).

(podkreśliliśmy pewne transfery)

Galeria+
Mazowsze 1-1 Narew


Wizyty od 13.10.2007


Page Rank
Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,083
Najnowszy Użytkownik: kamilzamorowski

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl