Narew Ostrołęka Plus - Oficjalna Strona Kibiców
 
Nawigacja
===NAREW===
O klubie
Trener
Kadra
Terminarz - Jesień '10

===MŁODZIEŻ===
Juniorzy '93
Juniorzy
Trampkarze
Trampkarze '96
Orliki

===HISTORIA===
Ostrołęckie drużyny...
Kronika Piłki w O-ce
SEZONY: 1962-2010
Trofea
POCZET TRENERÓW
Byli piłkarze
Piłkarskie Rodziny
Legia Cudzoziemska
War-Pol Narew
Sezon 2000/01
Sezon 2001/02
Sezon 2002/03
Sezon 2003/04

===KIBICE===
Kibice
Relacje kibicowskie
Wspomnienia
Zgody
Narwiański Styl
Śpiewnik
Tapety

===TURNIEJE===
I Turniej Kibiców Narwi
II Turniej Kibiców Narwi
III Turniej Kibiców Narwi

===STRONA===
Strona Główna
Redakcja
Wywiady
Galeria
VIDEO
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Polecamy
internetowi napinacze

Agencja Reklamowa, Jak sprzedać reklamę , dom reklamy

90minut.pl

Legia Live

Turbina Ostrołęka

Fryzjer Boys Ostrołęka

Pekpol Ostrołęka

Nike Ostrołęka

Mazur Karczew

Świt Baranowo

Rzekunianka Rzekuń

Legionovia Legionowo - nieoficjalna strona

Maza

Orz GoworowoNOSiR Świt '93 NDM

 

Nasz Button:
Narew Plus

Agencja Reklamowa, Jak sprzedać reklamę , dom reklamy
Trenerzy
TRENER
LATA
FOTKA
OPIS
Jerzy KWIATKOWSKI
od 1962
Pierwszy szkoleniowiec w historii MZKS-u/Narwi (Turbiny) - grający trener. Grał od najmłodszych lat w ostrołęckich drużynach. Gdy w 1956 roku powstała Elektrociepłownia - został zawodnikiem podległej jej Turbiny. Stamtąd przeszedł do nowopowstałego MZKS-u w 1962 roku. Był najstarszym i najbardziej doświadczonym z zawodników, toteż podjął się obowiązkowi prowadzenia treningów. Utalentowany lewoskrzydłowy. Jako trener już w pierwszym sezonie wywalczył awans z B-klasy do A-klasy. Po zakończeniu kariery sportowej przywdział czarny strój, chwycił za gwizdek i został sędzią. Zmarł w wieku 47 lat na nowotwór.
Stanisław NAREWSKI
kilkanaście miesięcy po Kwiatkowskim
- Grający trener. Jak nikt inny pasujący "z nazwiska" do Narwi :)
Bronisław BUSZTA
ok. 1964 - ok. 1968
- Pochodzący z Krakowa. Pierwszy trener w historii Narwi z doświadczeniem w innych klubach. W sezonach 1961/62 i 1962/63 trenował Olimpię Zambrów. W Narwi uporządkował wiele rzeczy. Usprawnił organizację klubu, która była do tej pory iście "partyzancka". W 1966 roku udało mu się namówić na zgrupowanie w Ostrołęce-Wojciechowicach kadrę Wojewódzkiego OZPN Warszawa (a było to nie lada wyróżnienie), a także organizował zgrupowanie Legii Warszawa.
Wiadomo też o nim, że w 1969 prowadził też III-ligową Chełmiankę Chełm. Zabrał ze sobą z Narwi Macieja Filipkowskiego, Stanisława Długokęckiego i na krótko Jerzego Tonewo. Tam też niestety za złe wyniki wychowawcze i szkoleniowe został wraz z całym zarządem zwolniony dyscyplinarnie.
Aleksander HARABASZ
- - Zmarły już, wybitny trener. Ojciec znanego niegdyś piłkarza Wisły Płock, a obecnie również szkoleniowca - Leszka Harabasza. Ur. 12.12.1937 w Zabierzowie Bocheńskim k/Krakowa – zm. 09.02.1992.
Za czasów Aleksandra Harabasza Narew zaczęła prezentować się naprawdę nieźle. Najbardziej dobra współpraca układała mi się z p.A.Harabaszem , który był bardzo oddanym szkoleniowcem i swoja pracę wykonywał nadzwyczaj sumiennie. Potrafił do mnie do domu przychodzić bardzo często, żeby rozmawiać godzinami na temat treningu - wspomina inny były trener i piłkarz Narwi, Jerzy Tonewo.

Swoją przygodę z piłką zaczynał na Śląsku w Unii Oświęcim, później po przyjeździe do Ostrołęki grał w drużynie seniorów OZCP. Znany w środowisku piłkarskim Ostrołęki jak i Mazowsza jako wychowawca młodzieży. Czynnie grał w piłkę do 1966 r. Później był trenerem seniorów. Pod koniec lat 70-tych zrezygnował z trenerki i rozstał się ze sportem i piłką. Ponownie w roku 1972 przy współpracy Urzędu Miasta, Federacji Sportu oraz Klubu MZKS Ostrołęka był współzałożycielem Młodzieżowego Ośrodka Piłkarskiego w Ostrołęce. Zrobiono nabór rocznika 1962 i młodsi i wyselekcjonowano 50 najzdolniejszych chłopców, którzy rozpoczęli regularne treningi najpierw jako żacy, później już jako trampkarze MZKS Ostrołęka uczestniczący w lidze wojewódzkiej trampkarzy, później juniorów. Od 1972 roku można powiedzieć, że Aleksander Harabasz aż do swojej śmierci czynnie szkolił młodzież, chociaż były też epizody z piłką seniorską po zwolnieniu Władysława Giergiela, kiedy to MZKS grał w III lidze został oddelegowany z OZCP do prowadzenia I zespołu seniorów na kilka miesięcy. Oprócz pracy w klubie z młodzieżą, współpracował z Wojewódzką Federacja Sportu w Ostrołęce i przez wiele lat prowadził reprezentację województwa Ostrołęckiego w Pucharach Michałowicza i Kuchara.
Wychował wiele pokoleń piłkarzy klubu sportowego MZKS (później Narew) Ostrołęka, dla niektórych z nich będąc niemalże ojcem. W rok po jego nagłej śmierci jego wychowankowie (nie chciałbym tu używać nazwisk, żeby kogoś nie urazić, a mógłbym kogoś pominąć, ponieważ odbyło się to poza mną – nie mieszkam w Ostrołęce od 1982 r) wpadli na pomysł uhonorowania swojego trenera Turniejem jego imienia. Na początku turniej był o charakterze lokalnym, później po kolejnych edycjach stał się już turniejem o charakterze ogólnopolskim i taki status ma do dzisiaj. W grudniu 2007 r. odbyła się już 14 edycja tego turnieju, który wszedł na stałe do kalendarza imprez sportowych organizowanych w Ostrołęce. Aleksander Harabasz nie zabiegał o względy i poklask, był skromnym człowiekiem i myślę, że takim do końca życia pozostał. Odszedł zbyt wcześnie, ale dzięki jego wychowankom pamięć po nim pozostała
- napisał nam o swym Ojcu p. Leszek Harabasz
Piotr NIERYCHŁO
- - W latach 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku pomocnik gdańskiej Lechi. Po zakończeniu kariery został jej trenerem (w I lidze). Do historii Lechii przeszedł zdobywając dla niej pierwszego gola w pierwszej lidze (Lechia przegrała 1-5 w Krakowie z Cracovią). Zmarł w latach 70-tych.
Marian KURŻAK
- - Trener z Warszawy. Urodzony tamże w 1932 roku. W kwietniu 1968 przejął po Ksawerym Gierwatowskim opiekę nad III-ligową Polonią Warszawa. Wcześniej trenował m.in. stołeczną Agrykolę. Prowadził też Granat Skarżysko Kamienna (1970-71) w III lidze.
Władysław GIERGIEL
- - Zatrudnienie Giergiela było bardzo ważnym wydarzeniem. Trener ten znany był w całym kraju. Jego przybycie do klubu pokroju Narwi porównywalne jest do późiejszego zatrudnienia Wojciecha Łazarka. Giergiel urodził się 29.09.1917 w Krakowie, zmarł 17.10.1997 we Wrocławiu. Był Polakiem pochodzenia żydowskiego, stąd pseudonimy boiskow "Żydówka" i "Grzyb".
Jako piłkarz (prawoskrzydłowy) był reprezentantem Polski (jeden mecz, w 1947 przeciwko Rumunii). Dwukrotnie wywalczył wicemistorzostwo Polski z Wisłą Kraków (1947 i 1948), raz Mistrzostwo - 1949. W 1950 rku zakończył karierę piłkarską i zajął się trenerką. Prowadził wiele znanych klubów. Oprócz naszej kochanej Narwi były to m.in.: Wawel Kraków (wicemistrz Polski) Zagłębie Wałbrzych, Śląsk Wrocław, Ślęza Wrocław, Górnik Zabrze (Mistrz Polski), Hutnik Kraków, Motor Lublin oraz kilkanaście innych.

Kariera klubowa:
1931-32 Górecki Kraków
1933-49 Wisła Kraków:
1939 Wisła 12/5
---
(1946 eliminacje MP Wisła 1/0)
(1947 eliminacje MP Wisła 16/10 + 3/0)
1948 Wisła 4/0
1949 Wisła 11/6
Jerzy TONEWO
1976 - 1978
Jerzy Tonewo
W Narwi praktycznie od jej początku. Najpierw jako piłkarz, potem szkoleniowiec młodzieży i pierwszego zespołu. Od kilku lat w Stanach Zjednoczonych. Odnośnie przygody trenerskiej, najlepiej chyba będzie, jeśli oddamy głos samemu trenerowi :)
W 1976 roku powierzono mi do trenowania zespół seniorów Narwi, który wówczas występował w klasie "M", czyli odpowiedniku dzisiejszej III ligi. Kiedy przejmowałem zespół od jednego z najbardziej znanych trenerów w Polsce, Władysława Giergiela, drużyna po 14 kolejkach miała na koncie 5 punktów. Pomimo tego zdołaliśmy się obronić przed spadkiem.
W następnym sezonie rozgrywkowym po rundzie jesiennej zajęliśmy IV miejsce, w rezultacie na koniec rozgrywek uplasowaliśmy się na miejscu VII. I to było jedno z największych osiągnięć w mojej karierze trenerskiej. Warto wspomnieć, że moim współpracownikiem był wtedy Jan Adamczewski, kierownikiem drużyny Stanisław Długokęcki, kierownikiem sekcji Wacław Frej.
Raczej wspólnym sukcesem z Kol. J.Zalewskim, a więc i moim, było zajęcie V miejsca z drużyną spartakiadową juniorów Narwi w Zielonej Gorze w 1981 r.
W roku 1982 roku pracowałem jako trener koordynator piłki nożnej województwa ostrołęckiego przy Wojewódzkiej Federacji Sportu. Miałem pod swoją opieką reprezentację naszego okręgu w kategorii juniorów. W roku 1984 awansowaliśmy do 1/8 finału rozgrywek z udziałem 49 województw. O awans do ćwierćfinału przegraliśmy z reprezentacją woj. gdańskiego. Na pewno był to sukces młodego województwa ostrołęckiego.
W roku 1983 zostałem, po zdaniu egzaminów kwalifikacyjnych, mianowany na trenera I klasy piłki nożnej.

Andrzej KORKUĆ
-
-
Obecnie prawdopodobnie prezes Tęczy Biskupiec i jej trener (?). W 2002 roku wraz z Wiesławem Ziemakiem wywalczył z Tęczą awans do IV ligi. W latach 1988-90 trenował Orlęta Reszel, z którymi z kolei awansował do III ligi. Prowadził także Mrągowię Mrągowo.
Andrzej PRAWDA
1980-1982
Andrzej Prawda
- Jako młody trener (29 lat) otrzymałem propozycję pracy w Narwi. Wspaniałe czasy, dobry zespół, wspaniali działacze! Nie pamiętam nazwisk, ale Wacek Frej, płk. Rewela, Musiał, bracia Ellerowie, Wielgus Z., Jemielita, Czapski, Krajewski, Stakuć, Osoliński i wielu innych... Ligę okręgową ograliśmy na luzie. W barażach ze Stoczniowcem u nich 3-0, u nas chyba 8-0. Później niezwykle trudna III liga (Stomil, chyba Jagiellonia, Hutnik i AZS Warszawa), ale utrzymaliśmy się, a ja po prawie 2 latach w Narwi wróciłem w stanie wojennym do Warszawy do Hutnika, gdzie wraz z J. Engelem awansowaliśmy do II ligi - powiedział nam p. Andrzej Prawda, ostatnio trener Odry Opole.
Marian SZARAMA
od okolic wprowadzenia stanu wojennego; z Janem J. Zalewskim jako asystentem
Marian Szarama
Urodzony 18.02.1948 w Bytomiu. Wychowanek tamtejszej Polonii Bytom, napastnik. Grał w I i II lidze z Polonią Bytom i Resovią Rzeszów. W latach 1976-79 trzecia liga z Gwardią Warszawa. Poza tymi klubami występował w AZS-ie Warszawa i Polonii Nowy Jork (krótko). Reprezentant Polski U-18 (jako gracz P.Bytom).

Kariera w statystykach:
1962-1967 Polonia Bytom (I liga)
1967-68 AZS AWF Warszawa
1969/70 Gwardia Warszawa 13/2
1970/71 Gwardia Warszawa 15/2
1971/72 Gwardia Warszawa 20/4
1972/73 Gwardia Warszawa 8/1
1972-76 Polonia Bytom (I liga!)
1976/77 Resovia Rzeszów
1977-78 Polonia Greenpoint NY (USA)
1978/79 Resovia Rzeszów (awans do II ligi)


Z Resovią awansował do II ligi zostając królem strzelców III ligi. Strona internetowa Resovii tak opisuje tamte czasy:
"Potknięcia Resovii w meczach z Tarnovią i Sendecją sprawiły, że różnica punktowa między liderem, a "grpą pościgową" była niewielka. Pierwszy krok do sukcesu rzeszowianie wykonali w 20. kolejce rozgrywek, wygrywając z Karpatami Krosno 3:0. W bezpośredniej konfrontacji dwóch czołowych drużyn popisową partię rozegrał środkowy napastnik - Marian Szarama. W czasie 19 minut strzelił trzy wspaniałe bramki, które pogrążyły drużynę z Krosna. Był to mecz przełomowy, po którym w Rzeszowie zaczęto myśleć o potencjalnej szansie awasu." Rzeszowianie co do czego wygrali ligę, a Szarama z 14 bramkami został królem strzelców. W sezonie 1979/80 zakończył karierę piłarską, po czym zajął się trenerką. Opiekował się Resovią, Ursusem Warszawa, Polonią Warszawa (w 1982). Niebawem zakotwiczył w Ostrołęce.
Zbigniew CYTRYNIAK
-
-
Trener z Płocka. 2000 - MKS Kutno, 2001 - Mszczonowianka Mszczonów, Błękitni Gąbin, 2002-03 - Ksztelan Sierpc, od sierpia 2005 do końca 2006 Wkra Żuromin, wiosna 2007 - MKS Mława, jesień 2007 - Skra Drobin.
Jacek DMOCHOWSKI
-
Jacek Dmochowski
Bardzo chwalony szkoleniowiec. Wcześniej piłkarz Narwi przez długie lata. Powoływany do reprezentacji Polski juniorów. Obecnie posiada sklep niedaleko ZSZ nr 1 w Ostrołęce.
Sławomir JEMIELITA
1998/99 i jesień 1999
Sławomir Jemielita
Piłkarz/trener pochodzący z Ciechanowa. Jeden z podstawowych i najlepszych piłkarzy Narwi na przestrzeni lat, pomocnik. Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku, został grającym trenerem Narwi. Obecnie gra w drużynie Oldbojów Narwi Ostrołęka i posiada własną firmę w Ciechanowie.
Jan J. ZALEWSKI
Wiosna 2000, 2000/01
Jan J. Zalewski
Ur. 1947. Piłkarz i trener Narwi (a przed jej powstaniem dwa lata w Turbinie Ostrołęka). Tak jak w przypadku pana J.Tonewo i A.Prawdy, tu też posłużymy się słowami samego trenera:
Moja przygoda trenerska w Narwi rozpoczęła się w 1974 r od prowadzenia zespołu juniorów. W 1981 przygotowywałem drużynę juniorów Narwi jako reprezentację woj. ostrołęckiego do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), która to drużyna zajęła 5 miejsce. Niestety nie dane mi było jechać na finał (zastąpił mnie trener Jerzy Tonewo) ponieważ jednocześnie byłem II trenerem III-ligowej Narwi i po rezygnacji z funkcji I trenera przez Andrzeja Prawdę polecono mi objęcie tego zespołu. Po odejściu również 6 czołowych zawodników los tego zespołu był przesądzony - spadek. Następnie jako asystent wraz z trenerem Marianem Szaramą ponownie awansowaliśmy do III ligi. W 1985 r wyjechałem do USA, gdzie pracowałem z młodzieżą i seniorami w Poloni Nowy Jork. Na początku 2000 r objąłem I zespół Narwi występujący w IV lidze. Zrezygnowałem w kwietniu 2001r.W późniejszych latach prowadziłem juniorów Narwi
- mówi nam Jan Zalewski.
Waldemar MARCZAK
2001/02-
Również były piłkarz Narwi, pomocnik. Jeden z podstawowych zawodników na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Ojciec jednego z bardziej znanych obecnie wychowanków Narwi, Mariusza. Ostatnio pracował z Kurpikiem Kadzidło i Orzem Goworowo. 25 czerwca 2008 ogłoszono, że został następcą MArcina Chodaka na stanowisku trenera Korony HiD Ostrołęka. Narew objął także wespół z Januszem Czapskim w 2006 roku.
Marian SZARAMA
2002/03 do września 2003
Marian Szarama
po raz drugi, opis wyżej.

Tym razem Szarama trenował Narew w czasach chudych. W klubie brakowało pieniędzy. Organizacja zawodziła. To były też te czasy, kiedy Narew potrfiła pokonać każdego na własnym boisku, ale na wyjeździe przegrać również z każdym...
Adam POPŁAWSKI
2003/04 -
pseud. "Tara"; ur. w Zambrowie. Obecnie trener Olimpii Zambrów (od początku 2008 roku; wcześniej trenował ją w latach 1986-88, jesienią 1992/93, od wiosny 1995 do jesieni 1997). Oprócz Narwi i Olimpii (trzy razy wygrywał puchar wojewódzki) trenował jeszcze m.in. Mlekovitę Ruch Wysokie Mazowieckie (awans do III ligi), ŁKS Łomża, Podlasie Sokołów Podlaski.
Jako piłkarz grał w Olimpii Zambrów (której jest wychowanikiem) i ŁKS-ie Łomża. Grał z nimi na IV i III poziomie ligowym, na pozycji środkowego pomocnika. Karierę zakończył w wieku 30 lat, już wcześniej trenując juniorów i trapkarzy swego klubu. W Narwi pamiętany ze stanowczości i ciężkich treningów. Po odsunięciu od pierwszego zespołu (mimo dobrych wyników i atmosfery) zajął sę trenowaniem naszych juniorów i II zespołu. Później odszedł do Sokołowa.
Krzysztof ETMANOWICZ
2004/05

Krzysztof Etmanowicz
Urodzony 03.03.1959 w Warszawie; jako piłkarz - pomocnik. grał w Legii (rezerwy), AZS-AWF Warszawa, Polonii Warszawa, Olimpii Poznań i czechołowackim Szklo Union Teplice.
W Polonii Warszawa:
1982/83 KSP 25/4
1983/84 KSP ?/?
1984/85 KSP 13/0

Po zakończeniu ariery piłkarskiej rozpoczął trenowanie obejmując opiekę nad Polonią Warszawa. Potem przeszedł do rywali zza miedzy i trenował juniorów i rezerwy Legii. W sierpniu 1991 zastąpił W.Stachurskiego na stanowisku trenera pierwszego zespołu Wojskowych. Legia obroniła się przed spadkiem z ekstraklasy, zajmując 10. miejsce. Po czterech kolejkach sezonu 1992/93 zastąpił go Janusz Wójcik. Etmanowicz przerwał karierę trenerską na kilka lat. W 1995 roku powrócił, szkoląc zawodników Marcovii Marki. Kolejnymi miejscami jego pracy były m.in. Znicz Pruszków, Narew, rezerwy Polonii, znów Narew i Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Niedawno Etmanowicz rozstał się z zespolem Pogoni.
Bogusław OBLEWSKI
od sierpnia do października 2005
Bogusław Oblewski
Ur. 11.10.1957 w Kraśniku, pomocnik, później trener.
Kariera piłkarska:
1979-80 Legia Warszawa (razem 6/1)
1981-85 Lech Poznań (razem 107/9; dwa Mistrzostwa Polski)
1980/81 Lech 29/1
1981/82 Lech 28/2
1982/83 Lech 29/2
1983/84 Lech 19/4
1984/85 Lech 2/0
1984-88 Lechia Gdańsk (razem ok. 100/3)
1988-92 IFC Delsbo (SWE)
1992-94 Stomil Olsztyn (II.L, I.L)

Trener pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, potem Hutnik Warszawa, Okęcie Warszawa, Gwardia Warszawa, Mazowsze Grójec, Ruch Wysokie Mazowieckie, Jeziorak Iława, Pomezania Malbork, Narew, Okęcie Warszawa.
Wojciech ŁAZAREK
od października 2005 do lipca 2006
Wojciech Łazarek
Ur. 04.10.1937 w Łodzi. Były trener reprezentacji Polski oraz m.in. reprezentacji juniorów Wybrzeża, MRKS Gdańsk, Lechii Gdańsk, Olimpii Elbląg, Bałtyku Gdynia, Zawiszy Bydgoszcz (awans do I ligi), Lecha Poznań (dwa Mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski), Lechii Gdańsk, TFF Trelleborg (SWE), Hapoelu Kfar Saba (IZR), ŁKS-u Łódź, El Masri Port-Said (EGY), Etifaq Damman (SAU), Aluminium Konin, Hapoel Taibe (IZR), Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Śląska Wrocław, Jagiellonii Białystok, reprezentacji Sudanu i Narwi. W latach 1983 i 1984 tygodnik "Piłka Nożna" uznawał Łazarka trenerem roku w Polsce. O trenerze tym można znaleźć w internecie mnóstwo informacji, więc zbytnio rozpisywać się nie będziemy ;)

Przybywając do War-Polu Narwi Łazarek zapewnił ostrołęckiej piłce otoczkę, jakiej nigdy jeszcze nie miała. Czuć było atmosferę sukcesu. Na trybunach zasiadało mnóstwo widzów, rozpoczął się boom kibicowski. Losy Narwi zaczęły być dokładniej opisywane na łamach prasy. Niestety nie udało się awansować. Najbardziej żal było remisu w Derbach, który pozbawił oba ostrołęckie kluby szans na awans do III ligi. Zawziętą rywalizację pomiędzy Narwią a Nadarzynem wykorzystała Nadnarwianka, a zrozpaczony Łazarek ze łzami w oczach opuścił Ostrołękę. Nigdy już nie było o Narwi tak głośno jak wtedy.
Janusz CZAPSKI i Waldemar MARCZAK
od lipca do października 2006
Janusz Czapski:
Janusz Czapski
Janusz Czapski to były napastnik Narwi. Urodzony w Makowie Mazowieckim przybył w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku do Ostrołęki i jako młody zawodnik pokonywal bramkarzy rywali. Przez lata obecny zawsze gdzieś niedaleko Narwi. W lipcu 2006 roku przyszła pora na zastąpienie kimś Wojciecha Łazarka. Gdy wszyscy oczekiwali na głośne nazwiska wybór padł na asystenta Łazarka - Czapskiego. Do pomocy sciągnięto Waldemara Marczaka. Rozpoczęła się nagonka na obu szkoleniowców. O dziwo, prowadzony przez nich zespół radził sobie bardzo dobrze. Na tyle, że niebawem można było zaśpiewać "Ale afera! Na Kurpiach mamy lidera!". W październiku Marczaka zastąpił Krzysztof Etmanowicz.
Janusz CZAPSKI i Krzysztof ETMANOWICZ
od października 2006
Krzysztof Etmanowicz:
Krzysztof Etmanowicz
Duet Czapski-Etmanowicz. Nie wytrwał długo. A to z powodu Krzysztofa Etmanowicza, który w okolicach Nowego Roku pojawił się w Grodzisku Mazowieckim. Pojawiły się problemy kadrowe i pierwsze informacje nawet o tym, że Narew może nie przystąpić do rundy rewanżowej.
Sławomir STANISŁAWSKI
Wiosna 2007, do września 2007
Sławomir Stanisławski
Na pokładzie pozostał Janusz Czapski, który został znów kierownikiem drużyny. Na raztunek Narwi ruszył Sławomir Stanisławski. Trener ten został niedawno zwolniony z Korony HiD po pięciu zwyciestwach w pięciu meczach, gdy Korona - beniaminek IV ligi - liderowała rozgrywkom! Stanisławskiemu udało się utrzymać większość zawodników, dołączyć nowych i uzyskać z nimi wysoką pozycję na koniec sezonu. Jesienią 2007 roku po jedynej porażce został w dziwnych okolicznościach zwolniony z klubu.

Sylwetka:
urodził się 24 czerwca 1964 roku w Kolnie. Karierę piłkarską rozpoczął w tamtejszym Orle (grał na pozycji pomocnika), a oto, jak ta kariera przebiegała:
1976-83 Orzeł Kolno
1983-85 Gwardia Białystok
1985-86 Orzeł Kolno
1986-97 ŁKS Łomża
1997-98 Ruch Wysokie Mazowieckie

Stanisławski był wyróżniającym się piłkarzem. W karierze rozegrał ponad 500 meczów, strzelił ponad pięćdziesiąt bramek. Był laureatem plebiscytu na najlepszego sportowca (nie istniejącego już) województwa łomżyńskiego. Łomżyński Okręgowy Związek Piłki Nożnej ogłosił kiedyś listę najlepszych piłkarzy dwudziestolecia ŁOZPN - Stanisławski zajął na niej 6. miejsce.

Jeszcze grając czynnie w piłkę nożną, w 1995 roku, Stanisławski rozpoczął trenowanie trampkarzy ŁKS-u Łomża. Już w 1996 roku zostali oni mistrzami okręgu. Jednocześnie obecny szkoleniowiec Narwi był selekcjonerem reprezentacji Łomżyńskiego OZPN. W 1996 roku otrzymał Honorową Odznakę PZPN.

Dalsza kariera trenerska:
2003/04 ŁKS Łomża (IV)
2004/05 Korona HiD Ostrołęka (V-MLS)
2005/06 Korona HiD Ostrołęka (IV) (do września)
2006/07 Ostrovia Ostrów Mazowiecka (VI-LO)
2006/07 Narew Ostrołęka (IV, wiosna)
2007/08 Narew Ostrołęka (IV, jesień, kilka kolejek).

Piotr ZAJĄCZKOWSKI
od września 2007
Piotr Zajączkowski Uurodził się 8 marca 1966 roku w Ornecie. Tam też jako 13-letni chłopiec rozpoczął grę w juniorach Błękitnych Orneta. Grał tam cztery lata, po czym został wypożyczony do Mlexera Elbląg. Tam także grał w drużynie juniorskiej. Potem grał w klubach:

1984-85 Olimpia Elbląg (II i III liga)
1986 Jeziorak Iława (III)
1986-90 Broń Radom (II i III)
1990-94 Jagiellonia Białystok (I i II; 118 meczów/1 gol)
1994-95 Stomil Olsztyn (I i II; 31 meczów/bez bramek)
1995-96 Jeziorak Iława (II; 34/0)
1996-97 Ceramika Opoczno (II; 1 gol)
1997 Jeziorak Iława (II; 1 gol)
1998 Śląsk Wrocław (II; 8/0)
1998 FF Jaro Pietrarsaari (FIN; I; 14/1)
1999 Świt Nowy Dwór Mazowiecki (III)
1999-00 Stomil Olsztyn (I; 21/1)
2000 Siarka Tarnobrzeg (III; 11/1)
2000 Vaasan Pallesoura (FIN; I; 1/0)
2001 Unia Skierniewice (III; 17/0)
2001 Chojniczanka Chojnice (III; 17/0)
2001-05 Warmia Grajewo (III i IV; 63/2)
2005-06 Mrągowia Mrągowo (IV)

 

Bardzo pewny siebie trener. Toteż przychodząc do Narwi pewny był awansu. Całą politykę transferową przekierował na Mazury, czego efektem było osłabienie, zamiast wzmocnienia kadry Narwi. Na dodatek na kilka kolejek przed końcem sezonu 2007-08 Zajączkowski uciekł cichaczem do Wysokiego Mazowieckego. Jeden z najgorzej wspominanych przez kibiców trenerów...

Cezary
MOLEDA
od kwietnia 2008
Cezary Moleda
Pochodzący z Ciechanowa trener objął Narew w kwietniu 2008 roku, po dezercji Zajączkowskiego.

Autor: narvinho - Tomasz Mrozek (2008; wszelkie prawa zastrzeżone).

Za pomoc dziękuję szczególnie panu Jerzemu Tonewo, dzięki któremu owa lista mogła w ogóle powstać! Poza tym podziękowania w kierunku panów Jana J. Zalewskiego, Andrzeja Prawdy i Leszka Harabasza; autorów Encyklopedii Piłkarskiej FUJI (tomy Kolekcji Klubowej o Polonii Warszawa, Wiśle Kraków, Legii Warszawa); autora książki o piłce nożnej w Łomży (H.Pestka); autorów stron internetowych Lechii Gdańsk, Resovii Rzeszów i Olimpii Zambrów; redaktorom stron: moja-ostroleka.pl; 90minut.pl, pogonlive.pl.

Późniejsi trenerzy:

Dariusz Jankowski (od 19 marzec 2009 do 31 marzec 2009)

Krzysztof Adamczyk (od 1 kwietnia 2009 do 14 wrzesień 2009)

Grzegorz Wędzyński (16 wrzesień 2009)

Jerzy Wójcik (od 17 wrześień 2009 do 30 listopada 2009)

Mateusz Miłoszewski (od 23 grudnia 2009)


Komentarze
kacperaldo dnia czerwiec 25 2008 21:10:56
Gratuluję świetna robota.
Makowianin dnia styczeń 01 2009 12:58:05
Janusz Czapski przybył do Ostrołęki z Makowa Maz. w latach siedemdziesiątych ( ok. 1976) a nie osiemdziesiątych. Warto spytać Janusza, a na pewno poda konkretny rok.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Panel reklamowy
Reklama
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sparingi / Transfery
Sparingi
17.07
Bug Wyszków
0:0
21.07
MKS Przasnysz
2:1
21.07
Iskra Krasne
3:0
24.07
Legionovia
1:2
07.08
Warmia Grajewo
0:0

 

Transfery

Przychodzą: M.N.Jaiyesimi (Polonia ME Warszawa), D.Iwanowski (OKS 1945 Olsztyn), A.Kamiński (NK Krško/Słowenia), M.Ostaszewski (Korona HiD Ostrołęka; wyp. do 31.12.2010), M.Parszewski (Nadnarwianka Pułtusk), M.Truszkowski (powrót po zawieszeniu), A.Pyskło (powrót).

Odchodzą: M.Milewski (wypoż. do Korony HiD) D.Wargulewski. Mat.Kaliszewski, B.Kaczyński (Korona HiD Ostrołęka), P.Kuzia (Świt Baranowo), Mat.Kaliszewski (Korona HiD), M.Grabowski (kontuzja).

(podkreśliliśmy pewne transfery)

Galeria+
Mazowsze 1-1 Narew


Wizyty od 13.10.2007


Page Rank
Facebook
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,083
Najnowszy Użytkownik: kamilzamorowski

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl